Zdravý detský chrbátik a nožičky

Miesto konania  – Rehabilitačné centrum, budova Tuzex, A. Hlinku 113A  92101 Piešťany  

Rehabilitačné a kompenzačné cvičenie je určené pre menšiu skupinu deti od 5-8rokov (8-10detí).

CENNÍK platný od IX./2022

Cena za kurz 45€/ 8 x 45min. 

Zakúpenie permanentky a rezervácia lekcii prebieha v Rezervačnom systéme

https://ppk-plavanie.isportsystem.sk/

Permanentka vám bude pridelená iba v tom prípade, že pri online platbe na účet: MARCOMM,s.r.o.,

IBAN  SK1983300000002101484090

a bude vyplnený riadok variabilný symbol (VS), ktorý bol jedinečne vygenerovaný v podkladoch pre online platbu a zaslaný na vás E-mail.

Typické patologické držanie tela pri svalovej dysbalancii :

  • predsunutá hlava s následkom zväčšenej lordózy krčnej chrbtice  (skrátené predné ohýbače hlavy vs. stuhnuté  svaly šije,
  • predsunuté držanie ramien s častým odstávaním lopatiek výraznejšie kyfotické zakrivenie hrudnej chrbtice (skrátené prsné svaly vs. ochabnutý široký chrbtový sval , nedostatočný vztlak bránice)
  • vyklenuté brucho dopredu, výrazná  lordóza  driekovej časti chrbtice (ochabnuté brušné svaly vs. skrátené a napnuté zadné svaly stehien /hamstringy/
  • ochabnuté svaly dolných končatín, svaly plosky nohy (valgotické postavenie kolien – “nohy ixovky“, “šmatlanie”, ploché nohy)
  • Svalová nerovnováha má negatívny vplyv i na tvar a vývoj chrbtice ako celku,  dochádza k omedzovaniu  hybnosti,  čo býva kompenzované nadmernou hybnosťou (hypermobilitou) iných úsekov, čo je následne zložito odstraniteľné.
  • Poruchy svalovej dysbalancie sa vyšším vekom prenášajú i do funkcie vnútorných orgánov.

Cvičenie by malo byť pútavé a opäť platí, že detská pozornosť má svoje limity a treba tomu prispôsobiť aj čas a úroveň náročnosti. Toto obdobie je plné zmien nie len motorických, ale aj psychických, keďže sa deti vedia už viac prejaviť a vyjadriť svoje potreby alebo názory. V konečnom dôsledku je cieľom  formou hier a súťaží “prebudiť” chuť objavovať a všestranne sa hýbať v kolektíve rovesníkov.