Watsu terapia

Zažite kvapku Watsu esencie

Watsu je relaxačná terapia v teplej vode 34-35°C zahrňujúca prvky: strečingu špecifických meridiánov, účinky teplej vody, kinezioterapia a Shiatsu masáže. Počas terapie je faktorom bezpečia, neustále prítomný terapeut. Táto terapia znižuje svalový tonus, odstraňuje napätie a únavu, podporuje rozsah kĺbovej hybnosti, vytvára hĺbkovú relaxáciu organizmu a uvoľnenie, ovplyvňuje bolestivosť a prináša pocit bez tiaže. Pri opakovanej terapií sú ďalšími výsledkami: zlepšenie kvality spánku, metabolických procesov, aktivácia imunitného systému, stimulácia samoliečebných procesov organizmu, zníženie depresie, úzkosti a hyperaktivity.

Celá terapia obvykle trvá 50 – 60 min., voda v bazéne dosahuje 110 cm.

Potrebujete – uterák, plavky, obuv na bazén

Po terapii sa odporúča kľud a odpočinok, fyzicky náročná práce, šport nie je vhodný.

Terapia je vhodná aj pre tehotné ženy, ktoré si vo vode odpočinú, uvoľnia napätie narastajúce v bedrovej oblasti. Veľmi často prežívajú krásne momenty spojení so svojím bábätkom, takže si terapiu užívajú obaja.

Ak máte z vody rešpekt, môžete si terapiu užiť. Dôležitá je samozrejme vzájomná dôvera medzi terapeutom a klientom, ktorého potreby vždy rešpektuje. Častokrát spoločne strach dokážeme odbúrať.

K tomu, aby ste bezpečne plávali na hladine pomáhajú takzvané floaty (nadnášajúce pásky), ktoré sa pred terapiou upevnia na nohy, zaistí sa ideálne vyváženie podľa potreby a vy už sa môžete s ľahkosťou oddať stavu beztiaže.

Možnosť rezervovať sa na termíny telefonicky, alebo písomne Tatiana Držíková +421 911 866 338, info@ppk-plavanie.sk

Najbližšie voľné termíny v našom centre – 28.1., 29.1., 4.2., 5.2., 11.2., 12.2., 18.2., 19.2., 25.2., 26.2.

Watsu terapeut:

Mgr. Patrícia Bačová- Fyzioterapeut, Watsu provider/ student,              
Watsu 2, Oba Introduction, Transition  flow, Reflexná terapia a Watsu.
Vedená pod © Watsu for Health, z.s.:      
ČR, Praha, Capsymed- Centrum psychosomatickej medicíny, Žalanského 68/54, 163 00 Praha 17-Řepy, www.watsu4health.cz